איך תדעו שמה שקיבלתם זה מה שהזמנתם?

לפני שביצעתם הזמנה זו או אחרת אצל האופטומטריסט / בחנות האופטיקה שלכם, ולא משנה אם הזמנתם עדשות עבור משקפי קריאה, ראיה או מולטיפוקל, סביר להניח שהציעו לכם כמה אפשרויות שמתוכן הייתם צריכים לבחור: חברות שונות של עדשות, עוביים (אינדקסים) שונים עדשות, מספר ציפויים זה או אחר, ועוד.
לאחר שהפעלתם את השיקולים שלכם, בסופו של דבר ביצעתם את ההזמנה ועד כאן הכול טוב ויפה. אבל, כשתקבלו את אותן עדשות עבור משקפי קריאה / ראיה / מולטיפוקל שהזמנתם – איך תוכלו להיות בטוחים שמה שהזמנתם זה מה שקיבלתם?

טיפים לזיהוי עדשות משקפי קריאה / ראייה / מולטיפוקל

על מנת להסיר ספק ועל מנת שתדעו שקניתם במקום ישר ואמין, יש כמה דברים שצריך לדעת, ושצריך לדרוש ולקבל כאשר מקבלים את ההזמנה.

  1. כל עדשה שנחתכת ומותאמת למסגרת, מגיעה סגורה בתוך מעטפה. במעטפה הזאת יש את כל הפרטים של העדשה. גם בעדשה "רגילה" של משקפי קריאה או ראיה, וגם בעדשת מולטיפוקל. אם הזמנתם משהו מיוחד, זכותכם לדרוש לראות ולקבל את המעטפות המקוריות של העדשות שלכם.
  2. אם מדובר במולטיפוקל, הרי שלכל מולטיפוקל שיוצא ממפעל, יש מעין "תעודת זהות", וגם בה רשום כמו במעטפות את כל הפרטים, כולל מספר הזמנה ושם הלקוח וחנות האופטיקה. כמו כן, אם אכן מדובר בעדשת מולטיפוקל, תמיד ניתן לראות באור בקצוות של העדשה חריטת לייזר, שבה יש את הסימון של החברה המקורית, ואת דגם העדשה.
  3. אם הבטיחו לכם אחריות זו או אחרת, יש חברות המגדילות לעשות ונותנות גם בנוסף תעודת אחריות ומקוריות נפרדת.
  4. אין כמו לנסות – לאחר שבדקתם את העדשות מכל הכיוונים כדי לדעת אם זה באמת מה שהזמנתם, חשוב שתנסו את המשקפיים עצמם ותבדקו איך אתם רואים. כך למשל, אם הזמנתם עדשות עבור משקפי קריאה חדשים, הרכיבו אותם ונסו לקרוא מקרוב במשך מספר ימים. אם הצלחתם לקרוא מבלי לחוות תופעות לוואי כמו כאבי ראש, סחרחורות, בחילות וכד' – הרי שקיבלתם את מה שהייתם צריכים לקבל, לפחות מבחינת ההתאמה למצב הראייה שלכם. אם העדשות הגיעו אליכם כפי שהן אמורות להגיע – במעטפות ועם כל תגי הזיהוי הנדרשים – אתם יכולים להיות בטוחים שקיבלתם עדשות / משקפיים שעוצבו בדיוק על פי הזמנתכם.

לקבלת מידע וטיפים נוספים ולהתאמת משקפיים מקצועית חייגו עכשיו 058-4240310 או צרו עמנו קשר דרך האתר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן